info@spagyrik.pltel.: 797 359 459

Sole Dr.Schüsslera

 

Niemiecki lekarz-homeopata Dr.Wilhelm Schüssler (1821-1898) opracował metodę leczenia, która opierała się na hipotezie, że choroby wywołane są niedoborem określonych substancji nieorganicznych. Terapia Dr.Schüsslera nazywana była z greckiego „biochemią” (bio: życie, chemia: nauka o elementach) ponieważ sole mineralne sterują procesami życiowymi na poziomie komórkowym.

Eksperymentując Dr.Schüssler odkrył, że na proces ozdrowienia można wpłynąć z zewnątrz poprzez regularne dostarczania brakujących minerałów. Żeby jednak cząstki substancji nieorganicznych były w stanie przeniknąć przez błonę komórkową, muszą posiadać najmniejszą z możliwych form. Tylko molekuła może bowiem wniknąć w przepływ informacji pomiędzy komórkami. Korzystając z homeopatii Dr.Schüssler opracował metodę wytwarzania potencjonowanych soli mineralnych w rozcieńczeniu jeden do jednomilionowej ( D6 )

Wnikając w przepływ informacji, sole Dr.Schüsslera regulują gospodarkę poszczególnych soli mineralnych. Stymulują pobieranie i zużytkowanie dostępnych minerałów.

Inne artykuły

Spagyrik? Czy to działa?

Praca ze spagyrikiem to nie lada wyzwanie, ale również ogromna satysfakcja. Wymaga otwartości na ludzi, wnikliwego umysłu i odrobinę intuicji do słuchania pomiędzy słowami. Ponad 140 esencji roślinnych, 33 substancji mineralnych oraz 5 żywiołów daje solidny arsenał możliwości. Taki wybór pozwala na indywidulane podejście do każdej osoby, niezależnie od problemu. [...]

więcej

Czym są sole doktora Schüsslera?

Sole doktora Schüsslera Biochemiczne sole mineralne dr Schüsslera pobudzają i regulują poszczególne funkcje organizmu, wspierając procesy samoleczenia na poziomie komórkowym. W sposób łagodny i bez ryzyka skutków ubocznych, sole komórkowe porządkują procesy biochemiczne organizmu. Już pod koniec XIX wieku stwierdzono, że każda choroba ostatecznie sprowadza się do zaburzenia pracy komórek. [...]

więcej

Jestem chory czy moje ciało choruje?

Czym jest choroba? Gdy jesteśmy chorzy, postrzegamy siebie jako ofiarę choroby. Dlatego trzeba sobie uświadomić, że istnieją choroba oraz osoba, która ma chorobę. To rozróżnienie pozwala zrozumieć, że osoba, która cierpi na jakąś chorobę, musi zmienić siebie, aby choroba wycofała się i zniknęła. Ciało jest wyrazem nawyków myślowych każdej osoby. [...]

więcej

Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane opracowaniem własnej mieszanki terapeutycznej opartej na esencjach spagyrycznych.

Serdecznie pozdrawiam i do usłyszenia.

Magdalena Wrona

Copyright © Spagyrik 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję