info@spagyrik.pltel.: 797 359 459

Wewnętrzny Lekarz

 

Zdrowie i wewnętrzna harmonia są stanem naturalnym, do którego dąży nieprzerwanie każdy żywy organizm. Zdrowie jest stanem dynamicznym i wielopoziomowym. Stanem, w którym człowiek nieprzerwanie posuwa się do przodu, przechodząc przez różne jego fazy. Proces chorobowy, choć trudno to może zaakceptować, jest naturalną częścią samego procesu życia. Ciągłego samorozwoju poprzez zmianę.

W stanie zdrowia organizmu nasz Wewnętrzny Lekarz utrzymuje wszelkie części organizmu w harmonijnym funkcjonowaniu, zarówno w sferze uczuć jak i działań. Siła Życiowa jest z natury siłą samoregulująca się. Działanie jej  obserwujemy namacalnie w gojeniu się ran czy zrastaniu kości.

Żeby Siła Życiowa mogła zadziałać mieszanka spagyryczna powinna odzwierciedlać „obraz” sytuacji chorobowej pacjenta. Czym bardziej spersonalizowany będzie „obraz” osoby i jej stanu psychofizycznego w „obrazie” mieszanki, tym dokładniej Wewnętrzny Lekarz może sytuację rozpoznać i odpowiednio zareagować. Celem terapii spagyrycznym środkiem leczniczym jest wywołanie rekcji samoleczącej Siły Życiowej i w efekcie wyzdrowienie lub złagodzenie objawów choroby.

Inne artykuły

Kiedy organizm reaguje nadpobudliwie…

Alergie wziewne. Alergiczny nieżyt nosa zwany "katarem siennym" jest najczęstszą chorobą alergiczną na naszych szerokościach geograficznych. Statystyki mówią, że co trzeci mieszkaniec krajów rozwiniętych cierpi sporadycznie lub chronicznie z powodu alergii wziewnych. Dzieje się tak, gdy układ odpornościowy człowieka reaguje gwałtownie na substancje, takie jak pyłki roślin, sierść zwierząt, roztocza [...]

więcej

Czym jest siła życiowa?

Energia witalna. Pod pojęciem siły życiowej rozumiana jest siła, która ożywia i zasila organizm. W Indiach nazywana jest praną, Chińczycy mówią o niej chi. Arystoteles zasadzie ożywiającej i organizującej materię nadał nazwę pneuma, a Hebrajczycy ruah. Choć energia życiowa posiada różne nazwy, to niezależnie od wieku i części globu, niemal [...]

więcej

Kim jest “wewnętrzne dziecko”?

Dziecięce programy dorosłych. Kiedy dzieci dorastają przyjmują najróżniejsze tożsamości i naśladują to, co uważają za dorosłe zachowania i style życia. „Wewnętrzne dziecko”, o którym tak dużo się ostatnio słyszy, jest naiwne i podatne na wpływy, daje się łatwo zmanipulować i zaprogramować. Programowanie jest ułatwione przez zdolność kochania i zaufanie, które [...]

więcej

Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane opracowaniem własnej mieszanki terapeutycznej opartej na esencjach spagyrycznych.

Serdecznie pozdrawiam i do usłyszenia.

Magdalena Wrona

Copyright © Spagyrik 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję