info@spagyrik.pltel.: 797 359 459

Solve et coagula

 

Paracelsus (1493-1541) za najważniejsze zadanie alchemii uważał uszlachetnianie materii, przemianę substancji wyjściowych w ich nowe, doskonalsze wielopoziomowe formy.

Podstawą procesu produkcji spagyrycznej esencji roślinnej są: fermentacja, destylacja oraz spopielenie. Produkt finalny uzyskuje się poprzez połączenie  spopielonych resztek z wodno-alkoholowym destylatem substancji powstałej w procesie fermentacji. Tym sposobem esencje roślinne zawierają zarówno substancje eteryczne uwolnione w procesie fermentacji jak i rozpuszczalne w wodzie sole procesu spopielenia. W odróżnieniu jednak od ziołolecznictwa najważniejszą rolę terapeutyczną odgrywa zmieniona natura rośliny, a nie substancje czynne.

Rozpad i połączenie: „spao te ageiro” (grec.) „solve et coagula” (łac.) dotyczy  przede wszystkim transformacji. To właśnie „utrwalenie” procesu przemiany materiału wyjściowego decyduje o skuteczności terapii. Alchemiczny proces przemiany idzie w kierunku rozpadu istniejących formy i struktur. Surowiec roślinny rozdrabniany jest mechanicznie (cięcie) i rozkładany biochemicznie (fermentacja) do substancji podstawowej, alchemicznej „prima materia”. Dochodzi do rozdzielenia części stałych i lotnych, ostatecznie również do spalenia pozostałej miazgi. „Odseparowane i zmienione” utrwalone zostaje w nowej formie esencji spagyrycznej, która zawiera w sobie „kwintesencję rośliny”. Esencja oddaje prawdziwą istotę rośliny. Jest jej nową wyższą formą.

Inne artykuły

Czy Spagyrik jest bezpieczny?

Spagyrik jest bezpieczny. Nie ma przeciwwskazań do stosowania esencji spagyrycznej przez kobiety w ciąży i u niemowląt.   Spagyrik wzmacnia energię życiową, stymulując samoregulujące procesy naprawcze na poziomie fizycznym i duchowo-mentalnym.   Zawartość alkoholu etylowego w pojedynczej dawce (jednym psiknięciu) wynosi ok. 0,02 grama. Wiele produktów żywnościowych, jak np. owoce [...]

więcej

Spagyrik? Czy to działa?

Praca ze spagyrikiem to nie lada wyzwanie, ale również ogromna satysfakcja. Wymaga otwartości na ludzi, wnikliwego umysłu i odrobinę intuicji do słuchania pomiędzy słowami. Ponad 140 esencji roślinnych, 33 substancji mineralnych oraz 5 żywiołów daje solidny arsenał możliwości. Taki wybór pozwala na indywidulane podejście do każdej osoby, niezależnie od problemu. [...]

więcej

Jakie są skutki nierównowagi żywiołów?

Nierównowaga żywiołów i jej skutki Zdrowie jest stanem harmonii, w którym ciało i umysł wraz ze swoimi wszystkimi funkcjami znajdują się w rytmicznej harmonii żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi. Żywiołów, zwanych inaczej elementami, nie można rozumieć w sposób dosłowny, tj. analogicznie do zjawisk fizycznych. Elementy nigdy nie działają pojedynczo. [...]

więcej

Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane opracowaniem własnej mieszanki terapeutycznej opartej na esencjach spagyrycznych.

Serdecznie pozdrawiam i do usłyszenia.

Magdalena Wrona

Copyright © Spagyrik 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję